تبلیغات
موبایل - سیری در راه مک: یک سیستم عامل مینیاتوری در درون سیستم عامل ها

اپل به دنبال استخدام چند مهندس رابط کاربری است تا سیری را که یک روز "چیز بزرگ بعدی" بود، باز هم بزرگتر از قبل کند، قابلیت های این دستیار صوتی را به اپلیکیشن های جدیدی در iOS گسترش دهد و -این طور که بر می آید، سیری را میهمان خانواده مک کند.

  یکپارچگی عمیق تر سیری با iOS. در بین پیشنهادات فرصت های شغلی که اخیراً توسط اپل ارسال شده، نیاز به جذب مهندسین تمام وقت برای "پیوستن به تیم اجرایی رابط کاربری سیری" مشاهده می شود که باید به طور مشخص بر روی نتایج سیری در قالب وضعیت نمایش conversation view کار کنند (که در تصویر زیر نمونه های آن را در محیط اپلیکیش های مختلف مشاهده می کنید).

این شغل سازمانی جدید برای بررسی عملکرد هر اپلیکیشن یا سرویس جدید در حین تعامل با سیری است و شامل بررسی دقیق و جزء به جزء موارد پایه ای، و اجرای رابط کاربری هر اپلیکیشن در فضایی متناسب با سیری است. بنابراین به نظر می رسد سیری قرار است بیش از قبل در تار و پود iOS ریشه بدواند.

siri.100411.001.jpg


  سیری در راه OS X. اپل خطاب به علاقمندان به فرصت های شغلی جدید یعنی همان مهندسی رابط کاربری سیری نوشته که سیری را "یک سیستم عامل مینیاتوری کامل در درون سیستم عامل اصلی در نظر بگیرند تا ایده صحیحی از دامنه کار" داشته باشند. جالب اینجا است که در این پیشنهاد استخدام، هیچ اشاره مستقیمی به iOS نشده -سیستم عاملی که آن را واضح ترین هدف برای یکپارچه سازی با سیری می دانیم!

اما در بخش دیگر اشاره شده که "مهندس رابط کاربری سیری" با تجربه مناسب در کدنویسی که به طور مشخص "با یونیکس، به خصوص OS X آشنا باشد" مورد نیاز است. اپل سال گذشته قابلیت دیکته (تبدیل گفتار به نوشتار) را به OS X آورد ولی هنوز خبری از سیری با قابلیت های کاملش نیست. اما با این وضع جدید به نظر می رسد که در تابستان، انتظارها به سر رسد.

در این بین، اشاره به نیاز به همکاری تنگاتنگ با سایر تیم ها برای ساخت اپلیکیشن ها نیز شده: "شما باید برای در دسترس قرار دادن داده های لازم با سایر تیم ها کار کنید." به نظر می رسد هدف قوی کردن طراحی API برای ایده آل سازی ارتباطات نرم افزاری مورد نیاز است.

نظر شما درباره یکپارچه سازی بیشتر سیری با سیستم عامل های موبایل و دسکتاپ اپل چیست؟