تبلیغات
موبایل - Acer Liquid C1، یک تلفن هوشمند تازه با قلبی از اینتلبه نظر می رسد که اینتل قدم به قدم در حال گسترش حضور خود در صنعت موبایل است. این شرکت ابتدا با K800 لنوو به میدان آمد و پس از آن با رونمایی از Lava Xolo X900 هندی بیشتر خود را مطرح کرد. کمی بعد با اسمارت فون ویژه اپراتور Orange قصد اروپا کرد و آنگاه سراغ موتورولا رفت تا جایی هم در بازار آمریکا داشته باشد. یکی از آخرین قدم ها هم که هفته گذشته خبر آن را خواندید، ورود به بازار آفریقا با Yolo بود.

اگر چه در حالت کاملا خوشبینانه اینتل در این بازار نبرد سختی را با غول کوالکام در پیش رو دارد. اما مرتبا به دنبال یارگیری است و در هر فرصتی یک اسمارت فون جدید را به پردازنده های اینتلی مجهز می کند. اکنون هم نوبت به Acer Liquid C رسیده است.

ساده است که چرا اینتل بیشتر به سراغ شرکت هایی مانند ایسر و لنوو رفته است تا بتواند جای پایی در دنیای موبایل باز کند. زیرا این کمپانی ها در صنعت PC به خوبی شناخته شده اند و اینتل پیش از این رابطه بسیار خوبی با آنها داشته است.

متاسفانه هنوز هیچ اطلاع دقیقی درباره محصول جدید ایسر- اینتلی در دست نیست و تنها می دانیم که قرار است با نسخه ای از اندروید کار کند.

مدت زمانی است که اینتل سعی می کند وارد تجارت موبایل شود. اما به نظر می رسد که در این راه با موانع فراوانی روبرو است. عواملی همچون مشکلات تکنیکی برای ساخت چیپ هایی با میزان مصرف انرژی کاملا بهینه که برای استفاده در دستگاه های موبایل به صرفه باشند.

همچنین این حقیقت که ARM و شُرکایی چون کوالکام، انویدیا و سامسونگ در این زمینه به شکل خارق العاده ای قدرتمند هستند، باعث مشکلات بیشتری برای اینتل تازه وارد شده است. اکنون باید منتظر گذر زمان بمانیم تا ببینیم اینتل چگونه می خواهد جای پای محکم و مطمئنی در این کوران رقابت برای خود پیدا کند.