تبلیغات
موبایل - Yolo، اولین تلفن هوشمند اینتلی ویژه آفریقا

روز گذشته اپراتور Safaricom و شرکت چیپ ساز اینتل، اولین اسمارت فون ویژه بازار آفریقا را با نام Yolo معرفی کردند. این تلفن هوشمند از پردازنده اینتل بهره خواهد برد. اینتل می گوید که این ابزار اندرویدی بیشتر برای «طرفداران تلفن های خوش قیمت و خریداران کنیایی که برای اولین بار سراغ اسمارت فون می آیند، عرضه می گردد.»

البته در کنار قیمت مناسب، قرار نیست با یک تلفن همراه ضعیف روبرو باشیم. این اسمارت فون از پردازنده اتم Z2420 با سرعت 1.2 گیگاهرتز بهره می برد و صفحه نمایش لمسی 3.5 اینچی دارد. دوربین عقب آن ۵ مگاپیکسلبس بوده و توانایی ضبط تصاویر تمام اچ دی را فراهم می آورد. رادیوی اف ام و پشتیبانی از شبکه HSPA+ از دیگر امکانات این تلفن هوشمند هستند.

مدیر منطقه ای خاورمیانه، ترکیه و آفریقای اینتل می گوید: «ما افتخار می کنیم که با همکاری Safaricom اولین تلفن هوشمند با پردازنده اینتل را برای مصرف کنندگان کنیایی عرضه می کنیم. این موبایل، منافع تکنولوژی اینتل را برای کاربران بیشتری در سراسر جهان به ارمغان می آورد. و ما معتقدیم که مصرف کنندگان کنیایی از افزایش کارایی و ارزش افزوده کلی ابزارشان استقبال خوبی خواهند کرد. »

انتخاب نام این اسمارت فون هم داستان جالبی دارد و از تکیه کلام یک رپر کانادایی به نام Drake گرفته شده است. YOLO خلاصه شده عبارت You Only Live Once است، یعنی «شما تنها یک بار زندگی می کنید».

Yolo قرار است از طریق شبکه توزیع اپراتور کنیایی Safaricom با قیمت ۱۲۶ دلار (۱۰۹۹۹ شیلینگ کنیا) به فروش برسد. البته به همراه آن ۵۰۰ مگابایت ترافیک دیتا هم عرضه خواهد شد.