تبلیغات
موبایل - شنیده های موبایلی: اظهار تمایل لنوو برای خرید RIM


لنوو کم کم تبدیل به یکی از غول های غیر قابل کنترل دنیای تکنولوژی می شود و پس از گردن کشی در دنیای لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی ، اکنون به نظر می رسد که قصد دارد واحد موبایل خود را تقویت کند. شنیده ها حاکی از آن است که برنامه آنها برای تقویت این بخش، خرید تعدادی از کمپانی های موبایل دنیا است و RIM یکی از اولین گزینه ها است.

RIM قرار است در ۱۱ بهمن از جدیدترین سیستم عامل موبایل خود، یعنی BlackBerry 10 پرده بردارد و در کنار آن دو اسمارت فون بلک بری جدید را هم معرفی کند. و البته اگر این شایعات درست باشند، همان موقع فروش تجارت موبایل خود را هم اعلام کند!

وونگ وای مینگ مدیر مالی لنوو در مصاحبه ای گفته است: «ما به دنبال تمام فرصت ها هستیم. ریم و بسیاری از گزینه های دیگر. اگر زمانی موقعیت های مناسب و گزینه های درست موازی با هم پیش بیایند و منافع کافی را برای ما و سهام داران مان تامین کنند، لحظه ای درنگ نخواهیم کرد.»

به نظر می رسد داستان دنیای اسمارت فون ها و تلفن های همراه به بخش های جذاب خوب می رسد. از سویی شرکت های چینی چون هواوی در حال گسترش سلطه خود بر بازار هستند و از دیگر سو هم شرکت هایی چون ریم و نوکیا با مشکلاتی دست به گریبانند. اکنون باید منتظر بمانیم و نتیجه عرضه بلک بری ۱۰ را برای ریم ببینیم.

آیا در صورت ادامه مشکلات مالی و کاهش سهم بازار، ریم حاضر به فروش تجارت خود خواهد شد؟ پیش بینی شما چیست؟