تبلیغات
موبایل - بدترین تلفن های هوشمند سال از نگاه فون آرنا - PhoneArena Awards 2012

به سبک هر ساله سایت فون آرنا به انتخاب بهترین و بدترین های هر بخش از دنیای ابزارهای موبایل پرداخته است. در روز های آینده با برندگان و بازندگان این لیست در خدمت شما خواهیم بود. و امشب، بدترین تلفن های هوشمند سال ۲۰۱۲.

همیشه انتخاب گزینه های برتر بسیار راحت تر است و معمولا انتخاب بدترین ها با واکنش های مختلفی روبرو می شود. اما به خاطر داشته باشید که معرفی محصولات ناامید کننده بازار می تواند کمک بزرگی برای کوچکتر کردن دامنه خرید و حذف گزینه های نامطلوب از لیست شما باشد. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.LG Intuition

in-002-500px-narenji-ir.jpg

احتمالا شما این محصول را بیشتر با نام LG Optimus Vu می شناسید. این اسمارت فون آغازی بر ورود ال جی به قلمرو تلفن های هوشمند عظیم الجثه بود. جایی که این روزها گلکسی نوت دوم بر آن حکمرانی می کند. متاسفانه ال جی در اولین تلاش خود در این سرزمین ناموفق جلوه کرد. شاید مهم ترین دلیل این اتفاق را اندازه آن دانست. درست است که رقیبی چون نوت دوم فوق العاده بزرگ است، اما آنقدر باریک است که به راحتی در یک دست جا شود. در حالی که اپتیموس وی یو حتی در دستان غول های لیگ بسکتبال هم به راحتی جای نمی گیرد.

البته نباید خوبی های آن را هم از نظر دور داشت. نسبت صفحه نمایش ۴ به ۳ این اسمارت فون از مزایای غول کوچک ال جی است. چنین تناسبی به خصوص برای وب گردی کاملا مناسب است. اما گزینه های ناامید کننده و غیرکاربردی این محصول بیش از مزایای آن است. برای مثال یافتن یک جیب که LG Intuition به راحتی در آن جا شود، کار تقریبا غیرممکنی است.


BlackBerry Curve 9310

blackberry-curve-3g-9310-001-500px-narenji-ir.jpg

آنچه که در عکس می بینید، بهترین موبایلی است که RIM برای عرضه در سال ۲۰۱۲ آماده ساخته بود. اما این محصول یک تولید فرعی بلک بری بود که حتی در مقایسه با محصولات ۲۰۱۱ هم سخت افزار ضعیف، صفحه نمایش کوچک و رابط کاربر از مد رفته ای داشت. البته شاید بتوان قیمت ۵۰ دلاری آن تحت قرارداد ریم را کمی معقول دانست. اما در میان قراردادی ها حتی با این قیمت هم می توانید اندرویدی های بسیار بهتری بیابید. شاید تنها مزیت این موبایل را بتوان صفحه کلید فیزیکی آن دانست.


Samsung Brightside

Samsung_Brightside-003-500px-narenji-ir.jpg

احتمالا این موبایل هم چندان آشنا نباشد و تنها در مناطقی که به صورت قراردادی توسط اپراتورها عرضه شده، نامی شناخته شده به نظر برسد. پس در کنار تمام ایرادات آن تنها به همین نکته اشاره می کنیم که قیمت دریافتی برای این تلفن همراه معمولی تقریبا همپای بسیاری از میان قیمت های اندرویدی است. جایی که امکانات بسیار بیشتری در اختیار خواهید داشت.


Samsung_Galaxy_Note_3-580-100-004-500px-narenji-ir.jpg

در این میان دو اسمارت فون Samsung Galaxy Nexus و Samsung Galaxy Note هم در لیست بدترین های فون آرنا قرار دارند. اما این موضوع تنها شامل نسخه های ویژه ورایزن و تی موبایل آنها می شود. دلیل این امر هم به عرضه نسخه های جدید اندروید توسط گوگل و تاخیر فراوان گلکسی نکسوس برای ارتقا نرم افزاری است. همچنین عرضه دیرهنگام نوت توسط تی موبایل باعث این موضوع شده است. این تاخیر های فراوان باعث شده که به جای ذکر نام این دو اسمارت فون تحت قرارداد ورایزن و تی موبایل در لیست بدترین ها، تنها این ایراد گوشزد گردد.