تبلیغات
موبایل - بهترین طراحی محصول 2012 از دید فون آرنا - PhoneArena Awards 2012

وقتی یک گجت جدید را برای خرید زیر نظر می گیرید، یکی از اولین چیزهایی که نگاه شما را به آن خیره می کند طراحی اش است. طراحی به معنای جلوه ظاهری آن در چشم شما و حسی که با لمس آن به شما دست می دهد. به بیان دیگر، طراحی یک محصول جزو ویژگی های کلیدی آن است و کمپانی های سازنده تلفن و تبلت هم از این حقیقت آگاه هستند.

به خاطر همین اهمیت، سایت PhoneArena در بین مطالب خود به مناسبت پایان سال میلادی، برنده های این بخش را نیز در دو دسته تبلت و تلفن هوشمند اعلام کرده. شما در ادامه مطلب با رتبه های 1 تا 3 این دو دسته بندی آشنا خواهید شد. خوب است که نظرات خودتان درباره برنده ها و البته دستگاه های شایسته دیگری را که در ذهن دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


تلفن های هوشمند

oneS-jpg.jpg

  HTC One S: باریک، یکپارچه و شیک. One S را با این کلمات می توان توصیف کرد. در زمان عرضه اش در بین باریک ترین اندرویدی های بازار جا گرفت و البته با 120 گرم وزن یکی از سبک ترین ها هم بود. بدنه آن از آلومینیوم آنودیزه ساخته شده ولی جدای از جنس بدنه و باریکی، باید گفت که طراحی تلفن بی نهایت جذاب و زیبا است. در دست گرفتن و تماشا کردن آن به یک اندازه حظ دارد.

iphone5-jpg.jpg

  Apple iPhone 5: در ابتدا مشاهده تلفنی که در ماه های قبل از معرفی طراحی آن لو رفته بود و شبیه دو نسل قبلی خود به نظر می رسید، کمی نا امید کننده بود ولی کسانی که آن را در دست گرفته اند معترفند که با لمس تلفن، ناگهان احساسات منفی پیرامون آن محو می شود. تلفن جدید اپل به راحتی با یک دست قابل اداره است؛ چه برای کار چه برای نگه داشتن ساده. در عین حال، با دقت فراوان به جزئیات ساخت، از مرحله تولید عبور کرده؛ یعنی درست مثل اعقاب خود و سایر محصولات اپل.

920-0jpg.jpg

  Nokia Lumia 920: با برداشتن لومیا 920 اولین چیزی که بر سر زبانتان جاری خواهد شد این است: بله، این یک لومیا است! آیا وفادار ماندن به سبک طراحی این سری از تلفن ها، ایرادی دارد؟ به هیچ وجه. پرچمدار جدید نوکیا، یک تلفن دستی محکم و تنومند است و بر خلاف بیشتر پرچمدارها، با رنگ های متنوع، جذاب و دلربا عرضه می شود.

تبلت ها

microsoft-surface-3_color_nard.jpg

  Micorosoft Surface: در وهله اول ممکن است فکر کنید که سرفیس فقط یک لوح ساده با نمایشگری در جلو است. با این حال، نگاهی نزدیک تر مشخص می کند که تیم مهندسی مایکروسافت چه توجه ویژه ای به این گجت فوق العاده نشان داده. این یک گجت جان سخت (ولی نه انتقام جو) است که شاید از پس هر تستی به خوبی بر نیاید اما از پس تست های شکنجه و آزار بر می آید. مهم تر از همه، پایه پشتی آن است! آیا هیچ تبلت دیگری مشابه آن را دارد؟ لازم نیست شرط ببندیم: نه.

asus-0jpg.jpg

  Asus Transformer Pad Infinity: بدنه طرح دار آلومینیومی و کیفیت ساخت خیره کننده ایسوس این محصول را جزو بزرگان قرار می دهد. یک تبلت زیبا که توجه شما را به سرعت جلب می کند. دفعه بعدی که به یک جای شلوغ می روید آن را از کیف تان در بیاورید و ببینید که چطور توجه آیپد داران را هم جلب خواهد کرد.

ipadmini-0jpg.jpg

  Apple iPad mini: و در مورد آیپد ها، تنها محصولی که شایستگی حضور در این فهرست را دارد آیپد کوچک است. آیپد مینی به خوبی برادر بزرگترش ساخته شده البته در ابعادی کوچکتر که این، آن را سبک و قابل حمل کرده. کیفیت ساخت وسبک طراحی آیپد مینی تنه به تنه آیفون 5 و آیپاد تاچ جدید می زند و مشخص است که همگی از یک دیدگاه مهندسی ساخته شده اند.
این بود بهترین طراحی های سال 2012 برای تلفن ها و تبلت ها از دید فون آرنا. حتماً شما هم محصولاتی را در نظر دارید. بخش نظرات، پذیرای توصیف شما از آنها است.