تبلیغات
موبایل - تحقیق گوگل: نقش اینترنت و رسانه های آنلاین در فروش تلفن های هوشمند

رسانه ها چطور روی فروش گجت ها تاثیر می گذارند؟ برای مثال وقتی در نارنجی در مورد گجتی صحبت می کنیم چقدر سبب افزایش یا کاهش فروش آن می شویم؟ جالب است بدانید گوگل روی تاثیر خبر رسانی رسانه ها و فروش گجت ها تحقیقی انجام داده و حالا نتایج آن را منتشر کرده است.

موضوع تحقیق گوگل، فروش تلفن های هوشمند بوده و این بررسی نقش مهم رسانه ها و خبرهای منتشر شده را در میزان فروش تلفن های هوشمند به خوبی نشان می دهد. گوگل نتیجه گرفته اغلب کاربران پیش از انتخاب تلفن جدید، در مورد آن در اینترنت جستجو می کنند و به همین خاطر رسانه های آنلاین نقش مهمی در انتخاب نهایی کاربران ایفا می کنند.

بررسی نشان داده که سر و صدا و ایجاد علاقه میان کاربران پیش از ارایه یک محصول به بازار، سبب می شود که کاربران اخبار مربوط به آن محصول را بیشتر دنبال کنند و به ازای هر ۱۰۰۰ خبری که در مورد یک محصول منتشر می شود حدود ۹ درصد رشد فروش به ایجاد می شود.

این موضوع به خوبی نشان می دهد چرا قبل از معرفی اغلب تلفن های هوشمند اخبار زیادی به صورت غیر رسمی به دست رسانه ها می رسد. شرکت های سازنده از این قوانین آگاه هستند و سعی می کنند از این طریق علاقه کاربران را بیشتر کنند.

این بررسی نشان داده ۵۲ درصد خریدها به خاطر جستجوهایی است که کاربران پیش از معرفی رسمی تلفن انجام داده اند. بنابراین هر چه بازاریابی برای یک محصول سریع تر شروع شود، میزان فروش آن نیز بیشتر خواهد بود.

گوگل متوجه شده به ازای هر یک میلیون بازدید از ویدیوهای مربوط به یک محصول پیش از ارایه رسمی، میزان فروش آن تلفن حدود ۱۱ درصد افزایش پیدا می کند.

این بررسی نشان داده بهترین روزها برای انتشار اخبار مربوط به محصولات، پنجشنبه و جمعه است. البته این موضوع را با توجه به تعطیل بودن یکشنبه در آمریکا و اروپا در نظر داشته باشید.

در پایان هم تحقیق گوگل نشان داده جستجو توسط تلفن های همراه هم به افزایش فروش آنها کمک می کند و به ازای هر ۲۵۰۰۰ جستجو روی موبایل در مورد یک گوشی جدید، حدود ۱۷ درصد به فروش آن اضافه خواهد شد.