تبلیغات
موبایل - شنیده ها: آپاچی ZTE، اولین تلفن هوشمند هشت هسته ای

اگر به خاطر داشته باشید، زمانی استفاده از چهار هسته در اسمارت فون ها کار خارق العاده ای بود که شرکت های موبایل ساز رقابت شدیدی را برای رسیدن به آن داشتند. اما امروزه اکثر اسمارت فون های گرانقیمت اندرویدی از پردازنده های چهار هسته ای بهره می برند. پس تکلیف رقابت بازار و تبلیغات چه می شود؟

شایعات حاکی از آن است که سامسونگ در حال کار بر روی تکنولوژی پردازنده هشت هسته ای برای استفاده در Galaxy S4 است. از طرفی هم برخی منابع با انتشار اخباری درباره تلفن هوشمند ZTE Apache، احتمال می دهند که این شرکت چینی گلکسی اس چهارم سامسونگ را در کسب عنوان «اولین اسمارت فون هشت هسته ای دنیا»، ناکام بگذارد.

به گزارش برخی منابع ناشناس، شرکت ZTE در همکاری با MediaTek در حال آماده سازی ساز و برگ لازم برای رونمایی از اسمارت فون هشت هسته ای خود است. گفته می شود که نام رمز فعلی این محصول (با الهام از یک هلیکوپتر نظامی )، آپاچی است و احتمالا هنگام عرضه با نام دیگری به بازار معرفی شود.

علاوه بر پردازنده فوق قوی این تلفن هوشمند، شایعات از عرضه آن با نمایشگر فول اچ دی 1080p، دوربین ۱۳ مگاپیکسلی و قابلیت ارتباطی 4G و 3G خبر می دهند.

با این اوصاف، به نظر می رسد شیپورهای جنگ هشت هسته ای بازار اسمارت فون ها نواخته شده و رقبا در حال تدارک تجهیزات لازم هستند. پیش بینی شما در خصوص آینده این بازار جذاب و وسوسه انگیز چیست؟