تبلیغات
موبایل - XBR-84X900: اولین سیستم محتوای چند رسانه ای با کیفیت 4K از سونی

سونی می گوید XBR-84X900 وقتی عرض شود نه تنها اولین سیستم محتوای رسانه ای کمپانی با کیفیت 4K بلکه اولین از نوع خود در دنیا خواهد بود. یک تلویزیون 84 اینچی اولترا HD که 8 میلیون پیکسل را در قابی با رزولوشن 3840 در 2160 جای داده و درخشش و وضوح آن چنان خواهد بود که شاید کار و زندگی تان را با نشستن جلوی اش از یاد ببرید.

این تلویزیون راهکاری یکپارچه مبتنی بر 3 چیپ‌ست دارد که تکنولوژی های اختصاصی سونی را با تکنولوژی جدید موتور تصویرساز X-Reality PRO در هم می‌آمیزد و محتواهای ویدیویی را به نزدیک کیفیت 4K رسانده و پخش می‌کند. بله درست خواندید، این راهکار یکپارچه هر محتوایی را که دوست دارید، چه شبکه های کابلی باشد یا فیلم هایی که از روی دیسک پخش می‌شوند، به رزولوشن 4K تبدیل می‌کند.

یکی از مدیران سونی آقای «ری هارتجن» اضافه می‌کند که سونی نه تنها پروژکتورهای 4K را برای سینماها می‌سازد، بلکه دیسک پلیر Blu-ray و تلویزیون اولترا HD که هر دو قادر به تبدیل ویدیوها به کیفیت 4K هستند را نیز عرضه می‌کند و اگر همه اینها کافی نیست، دوربین‌های تصویر برداری 4K حرفه ای نیز برای استودیوهای تولیدی عرضه می شوند. استودیوی خود کمپانی یعنی Sony Pictures Entertainment نیز هر روزه ویدیوهایی با این کیفیت را ضبط می‌کند.

سونی یکی از معدود کمپانی هایی است که مدل تجاری آن عمودی است و در بیشتر عرصه های اکوسیستم تکنولوژی حضور دارد. از این رو بر خلاف خیلی کمپانی ها قادر خواهد بود به فراگیر کردن استاندارد 4K در عرصه تمام محصولات و محتواهای رسانه ای خود بپردازد.

تلویزیون اولترا اچ دی XBR-84X900 از چند هفته دیگر به دست کسانی که آن را پیش سفارش داده اند می‌رسد و احتمالاً در ادامه این ماه میلادی با قیمت 24,999 دلار امریکا به فروش گذاشته خواهد شد. تکنولوژی هایی که در آن به کار رفته عبارتند از: نور پس زمینه dynamic edge-lit LED، موتور تصویر ساز با کیفیت 4K برخوردار از 3 چیپ X-Reality Pro، سیستم صوتی 3 جهته متشکل از 10 اسپیکر (مجموع توان خروجی 50W)، قابلیت سه بُعدی passive با کیفیت Full HD، و امکان اتصال به شبکه.